Upravit stránku

HI PI2+HI FXP

Štvorcový alebo obdĺžnikový sprchovací kút s jednokrídlovými dverami a pevnou stenou HI FXP

Sprchový kút HI PI2+HI FXP je predstaviteľom najvyššej rady HITECH NEO LINE, ktorú vám môže spoločnosť Roth ponúknuť. Masívny pánt s kvalitným spracovaním a zapusteným kotvením do roviny so sklom pre pohodlnú údržbu je ukážkou precíznosti a funkčnosti moderného riešenia sprchových dverí.

HI PI2+HI FXP
HI FXP kotvenie vzperyHITECH NEO pántHITECH NEO zapustené kovanie pre ľahšiu údržbu

Štvorcový alebo obdĺžnikový sprchovací kút s jednokrídlovýmiotváracími dverami a pevnou stenou HI PI2+HI FXP z veľmi elegantnej série HITECH NEO LINE prináša možnosť variabilnéhozostavenia priamo na mieru potrebám vašej kúpeľne.

Konštrukčné spracovanie

Štvorcový alebo obdĺžnikový kút je bezrámový, vďaka čomu pôsobí priestornejším dojmom a je vybavený jednokrídlovým otváraním s neviditeľným tesnením. Medzi dverami a pevnou stenou sa nachádza obojstranné magnetické tesnenie zaisťujúce maximálnu vodotesnosť. Na spodnej hrane sprchových dverí nájdeme tesniacu silikónovú zástavku, ktorá zabraňuje podstreku vody pod dverami.

Možnosť otvárania dverí smerom von zo sprchového priestoru, vďaka inovatívnemu pántu zaisťuje bezpečný výstup a umožňuje efektívne vetranie.

Kút je možné kombinovať z troch štandardných veľkostí dverí aj pevnej steny, ktoré sú univerzálne inštalovateľné (pri objednaní neriešite, čo bude vpravo a čo vľavo). Vytvorte si tak štvorcový alebo obdĺžnikový kút na mieru vašim predstavám a priestoru.

Pevná vzpera
Stabilitu zostavy zaisťuje pevná vzpera s uchytením na hranu skla bočné pevné steny. Profily sprchovacieho kúta HI PI2+HI FXP sú vyrobené z lešteného hliníka s povrchovou úpravou Brillant. Držadla sú z antikorovej ocele a pánty sú zo špeciálnej zinkovej zliatiny Zamak s elegantnou chrómovou úpravou – perfektne tak dopĺňajú nadčasový vzhľad kúta.

Vysoko kvalitné spracovanie tohto produktu je podložené predĺženou 5-ročnú zárukou, ktorú od nás dostanete.

Bezpečnostné sklá s povrchovou úpravou

Sprchovací kút HI PI2+HI FXP sa pýši bezpečnostnými sklenenými výplňami o sile 8 mm, ktoré sú vyrobené tzv. kalením (zahriatím a následne prudkým ochladením). Tento proces vysoko zvyšuje ich mechanickú a tepelnú odolnosť i ohybovú pevnosť. Výdrž bola testovaná na 6 mm bezpečnostným skle, kedy bol na sklo vyvinutý rovnomerný tlak zodpovedajúci 140 kg, koncentrovaný do stredu skla zaveseného za hrany. Vďaka tomu si môžete urobiť približnú predstavu o výdrži tohto skla. Táto situácia nemôže v kúpeľni bežne nastať, preto je šanca na rozbitie skla minimálne. Keď mu aj napriek tomu dôjde k poškodeniu skla, rozpadne sa (podobne ako u autoskiel) na drobné úlomky bez ostrých hrán, takže sa nemusíte báť poranenia.

Hydrofóbna povrchová úprava RothETC zabraňujúcim usadzovaniu nečistot

Při navrhovaní sprchového kúta sme mysleli aj na jednoduchú a rýchlu údržbu, preto sú všetky bezpečnostné sklá opatrené špeciálnou hydrofóbnou povrchovou úpravou RothETC. Jedná sa o najnovšiu nanotechnológiu, ktorá zabraňuje usadzovaniu nečistôt, mastnoty a vodného kameňa. Koniec nevzhľadným mapkám od vodného kameňa! Viac informácií nájdete na www.roth-czech.cz/easy-to-clean. Po sprchovaní tiež odporúčame zotrieť skla stierkou na sklo.

Mohlo by vás zaujímať

Sprchový kút je možné inštalovať priamo na podlahu, čím docielite bezbariérového vstupu do sprchovacieho priestoru. My však odporúčame sprchový kút inštalovať na jednu z našich nízkych vaničiek. Môžete si vybrať štvorcovú alebo obdĺžnikovú, záleží len na vás, pre aký variant sa rozhodnete. Ak by ste si vybrali štvorcovú, popremýšľajte o týchto dvoch: akrylátová FLAT KVADRO štvorec a MACAO-M z liateho mramoru.

Možno by sa vám mohol hodiť nejaký univerzálny čistiaci prostriedok pre kúpeľňové vybavenie. My jeden máme - RothETC CLEANER, kliknite na červený odkaz a prečítajte si o ňom viac.

Chcete váš sprchovací kút perfektne zladiť so sprchovou súpravou? Tak kde inde vyberať ako u nás - u rovnakej značky, akú má váš sprchovací kút. K zostave HI PI2+HI FXP by sa najviac hodila súprava FLORIDA COMBI.