sobota, 20. marca 2021
Ja som napríklad v prvom rade vôbec nevedel o tom, že nejaké domáce otužovanie existuje. Myslel som si, že pokiaľ neskočíte do ľadovej rieky - a neprerazíte pri tom vrstvu ľadu - nie ste správny otužilec. Ale ono to ide aj doma! A to oveľa príjemnejšou a bezpečnejšou cestou.
K výhodám otužovania, ktoré pocítite tak za mesiac, sa dostaneme za chvíľku. Najskôr ale pár tipov na to, ako začať. Sám som si musel vygoogliť, ako na to. Berte to preto ako zmes všeobecných odporúčaní a toho, čo funguje mne.
V prvom rade bude treba si na ten nový pocit (extrémneho chladu) trošku navyknúť. Respektíve nedostať šok, keď zo sprchovej hlavice hneď nepotečie krásne prehriata voda. Začnite pomaly, kohútikom so studenou vodou otočte pri čistení zubov alebo napríklad pri umývaní riadu.