Upravit stránku

BV2

Vaňová zástena obojstranne otvárateľná s pevnou časťou

Vaňovú zástenu BV2 navrhlo pre nás talianske štúdio FORESEE DESIGN. Pevná časť zásteny nesie praktickú poličku z vnútornej strany a protiľahlý háčik na odev alebo uterák zvonku. Mimo to oceníte iste aj použitie 5 mm bezpečnostného skla a obojstranné otváranie.

BV2
Profil zástenyOtvorená zástenaPolička s háčikomDržadlo zástenyVzpera zásteny Detail háčika

Už ste počuli o BV2? Ak nie, nevadí, dozviete sa teraz. Jedná sa o obojstranne otvárateľnou vaňovú zástenu s pevnou časťou. Túto zástenu pre nás navrhlo talianske štúdio FORESEE DESIGN na čele s Pietem Billekensem.

Technické prevedenie

Vanová zástena je vyrobená z bezpečnostného skla, ktoré je veľmi pevné a odolné. Profily zásteny sú vyrobené z hliníka a ponúkame je v prevedení Brillant, ktoré vnesie lesk do vašej kúpeľne. Výplne skiel si môžete zakúpiť v nadčasovom transparentnom (čírom) prevedení. Na dverách nájdete držadlo minimalistického dizajnu v rovnakom farebnom prevedení ako profily, takže spolu krásne ladí. Zástena je vybavená obojstranným otváraním, takže ju môžete otvárať dovnútra aj von, podľa dispozícií kúpeľne. Zástena je upevnená k stene pomocou teleskopickej vzpery, ktorá zaisťuje perfektnú stabilitu BV2. Pevná časť zásteny nesie praktickú poličku upevnenou z vnútornej strany. Na protiľahlej, vonkajšej, strane skla nájdete háčik na odev alebo uterák, čo je skutočnou výhodou.

Výška sprchovej zásteny je 1500 mm a šírka činí 430 mm.

Bezpečnostné sklá s povrchovou úpravou

Vaňová zástena BV2 sa pýši bezpečnostnými sklenenými výplňami o sile 6 mm, ktoré sú vyrobené tzv. kalením (zahriatím a následne prudkým ochladením). Tento proces vysoko zvyšuje ich mechanickú a tepelnú odolnosť i ohybovú pevnosť. Pri testovaní vydržala 6mm skla (zavesená za hrany naležato) koncentrovanú váhu, pôsobiaci do ich stredu, cez 140 kg. Táto situácia nemôže v kúpeľni bežne nastať, preto je šanca na rozbitie skla minimálna. Keď mu aj napriek tomu dôjde k poškodeniu skla, rozpadne sa (podobne ako u autoskiel) na drobné úlomky bez ostrých hrán, takže sa nemusíte báť poranenia.

Skla sprchovacieho kúta sú navyše ošetrená hydrofóbnou povrchovou vrstvou RothETC. Prinášame vám tak najnovšiu nanotechnológiu, ktorá zabraňuje usadzovaniu nečistôt, mastnoty a vodného kameňa. Táto nanotechnológia zabráni tvorbe nevzhľadných máp od vodného kameňa a vy si tak nemusíte lámať hlavu s čistením. Viac informácií a video o použití prípravku nájdete na www.roth-czech.cz/easy-to-clean.

Odporúčame

Dodajte vášmu sklu nový lesk a oživte jeho ochrannú vrstvu RothETC. Pýtate sa ako? Jednoducho. Stačí použiť prípravok REFRESH CLEANER. Je špeciálne navrhnutý pre sklenené plochy a navyše má príjemnú vôňu. Tento čistič aktivuje vodoodpudivý efekt sklenených povrchov.

Následným použitím stierky na sklo docielite bezchybného vhľadu skla.